Hypotéky a úvěry

Úvěroví specialisté z ENERGON finance Vám díky spolupráci se všemi bankami zajistí hypotéku či úvěr ze stavebního spoření. Pomohou Vám najít nejvýhodnější nabídku a vyřídí nezbytné papírování. Pomohou k realizaci Vašeho snu o bydlení.

Uvery_hlavni
ilustrační obrázek k - Hypotéka

Hypotéka

Hypotéka je jeden ze způsobů, jak získat prostředky na financování vlastního bydlení, když nestačí úspory. Hypoteční úvěr je účelově vázaný úvěr, poskytovaný na koupi, výstavbu, rekonstrukci nemovitosti, ale i na koupi vlastnického podílu, nebo za účelem splacení dříve poskytnutých úvěrů, které byly použity k investicím do nemovitostí.

Banky poskytují i neúčelové úvěry zajištěné nemovitostmi, tzv. americké hypotéky. Finanční prostředky z tohoto úvěru lze využít pro jakékoli účely.

ilustrační obrázek k - Stavební spoření a úvěr ze stavebního spoření

Stavební spoření a úvěr ze stavebního spoření

Stavební spoření je produkt, který kombinuje spoření a možnost poskytnutí úvěru. Stavební spoření má dvě fáze - období spořící a úvěrové. Ve spořící fázi klient spoří finanční částky na účet stavební spořitelny a stát mu k nim poskytuje státní podporu. Vklady i státní podpora jsou úročeny. V úvěrové fázi stavební spořitelny poskytují překlenovací úvěry a úvěry ze stavebního spoření.

Úvěr ze stavebního spoření je úvěr, který stavební spořitelna poskytne po splnění předem daných podmínek. Pokud se nesplní některá z podmínek nutných k poskytnutí řádného úvěru, může být poskytnut tzv. překlenovací úvěr. Překlenovací úvěr slouží k rychlému získání finančních prostředků a k překonání doby mezi uzavřením smlouvy a získáním nároku na řádný úvěr ze stavebního spoření.

ilustrační obrázek k - Nebankovní úvěry

Nebankovní úvěry

Nebankovní úvěry jsou úvěry, které poskytuje jiný subjekt než banka. Tyto úvěry se vyznačují menší náročností na žadatele a vyšším úrokem.

ilustrační obrázek k - Spotřebitelský úvěr

Spotřebitelský úvěr

Spotřebitelský úvěr je úvěr pro jednotlivce na nepodnikatelské účely (např. nákup automobilu, spotřebního zboží, vybavení domácnosti a podobně). Spotřebitelský úvěr může nebo nemusí být zajištěný ručením.
ilustrační obrázek k - Konsolidace

Konsolidace

Konsolidace slouží ke sjednocení dříve poskytnutých půjček, vyčerpaného limitu kreditní karty či čerpaného kontokorentu do jednoho nového úvěru, ze kterého jsou všechny pohledávky uhrazeny. Novým úvěrem lze dosáhnout snížení splátky, snížení poplatků, lze prodloužit dobu splácení, či předčasně splatit půjčku. Konsolidace zefektivňuje správu osobních financí.